Archanioł Michał

Archanioł Michał i Wiara


Michał to archanioł pierwszego promienia ochrony, wiary i woli Bożej. Jest księciem Archaniołów i zastępów anielskich, Obrońcą Wiary i Aniołem Wybawienia, zaś jego boskim dopełnieniem jest Archeja Wiara. Księga Daniela nazywa go „Michałem, wielkim księciem, który jest opiekunem dzieci twojego narodu”. Archanioł Michał jest patronem wydziałów policji i organów ochrony porządku publicznego na całym świecie.

W wielu pismach i tradycjach duchowych Archanioł Michał jest przedstawiany jako najpotężniejszy i najbardziej czczony anioł. W tradycji muzułmańskiej jest on aniołem natury, który przynosi człowiekowi pożywienie i wiedzę. W żydowskiej tradycji mistycznej Archanioł Michał jest utożsamiany z aniołem, który zmagał się z Jakubem, zniszczył armię Sennacheryba i uratował trzech hebrajskich chłopców od spłonięcia w ognistym piecu. Archanioł Michał występuje także w Biblii jako anioł, który ukazał się Jozuemu, gdy ten przygotowywał się do poprowadzenia Izraelitów do bitwy pod Jerycho.

Archanioł Michał ma swoje eteryczne ustronie w kanadyjskich Górach Skalistych w miejscowości Banff, w pobliżu Lake Louise. Ma też skupienie światła nad Europą Środkową.

Jego nutą kluczową jest The Navy Hymn – Hymn Marynarki Wojennej USA (Wszechwieczny Ojcze, władny zbawiać). Nutą kluczową ustronia Archanioła Michała jest Marsz Żołnierzy z opery „Faust” Charlesa Gounoda. Blask siedmiu archaniołów i zastępów anielskich można również przywołać muzyką Marsza Weselnego z opery „Lohengrin” Wagnera.

Apostoł Jan mówi o Archaniele Michale w Apokalipsie, opisując, że to właśnie Michał strącił diabła i jego aniołów z nieba na ziemię.

Stąd wiemy, że upadłe anioły wcieliły się na ziemi i że wrogowie Chrystusa żyją w świecie formy. Dlatego też Archanioł Michał i służące wraz z nim legiony błękitnej błyskawicy bronią dzieci Boga przed wrogiem Antychrystem.

Archanioł Michał uwalnia dusze z planu astralnego

Archanioł Michał i jego legiony codziennie schodzą na plan astralny w potężnych błękitnych zbrojach, dzierżąc tarcze i miecze błękitnego płomienia. Tam odcinają tych, który zeszli już ze sceny życia, lecz nie byli w stanie wznieść się do wyższych oktaw służby i siedzib mistrzów. On i jego aniołowie wybawienia pracują na tych poziomach przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, wybawiając dusze od nagromadzonej przez wieki ich własnej ludzkiej kreacji, a także od projekcji ciemnych istot. Służą już tak od wielu wieków, a Michał powiedział, że nie spocznie, dopóki ostatnie dziecko światła na tej planecie nie wzniesie się do Boskiego Źródła w rytuale Wniebowstąpienia.

Archanioł Michał i anioły stróże

Archanioł Michał jest dla nas wyjątkowym aniołem. On i jego legiony światła od wielu tysięcy lat poświęcają się dla bezpieczeństwa, zabezpieczenia, doskonalenia naszych dusz i naszej ochrony, opiekując się nami, sponsorując nas, napominając, ucząc drogi świętej woli Boga, dając nam do zrozumienia, że każdy z nas ma pierwowzór życia, czyli swój boski plan. Tak czuła i obecna jest miłość Boga do nas, że daje On nam to poznać szczególnie w bardzo osobisty sposób poprzez swoje anioły.


Archangel Michael, angel of faith and protectionBogini Wolności mówi: „Archanioł Michał jest po waszej stronie, odpowiada na wasze wołania i odpowiada na nie najlepiej wówczas, gdy utrzymujecie codzienny impet” modlitw do niego. „Otrzymacie natychmiastową odpowiedź na swoje wołanie o pomoc, kiedy zbudujecie w sobie ten impet”.


Archanioł Michał zobowiązał się wobec każdego z nas, że jeśli poświęcimy każdego dnia 20 min na modlitwy i pieśni do niego, utrzyma przy nas anioła, który pozostanie z nami do godziny naszego zwycięstwa.

Poranne i wieczorne modlitwy do Archanioła Michała i Wiary

Poranna modlitwa

Jest to wspaniała mantra ochronna, w rytmie marsza 4/4, którą należy powtarzać w wielokrotności liczby trzy.Michał na przodzie,
Michał od tyłu,
Michał po prawej,
Michał po lewej,
Michał u góry,
Michał u dołu,
Michale, Michale krocz ze mną pospołu!
JAM JEST jego Miłość, co chroni tu!
JAM JEST jego Miłość, co chroni tu!
JAM JEST jego Miłość, co chroni tu!

Wieczorna modlitwa przed udaniem się na spoczynek


Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mego.
Duszo moja, unieśmy się z ciała, które zamieszkujemy.
Potężna Obecności JAM JEST i Święte Chrystusowe Ja, z Archaniołem Michałem i kordonem aniołów błękitnej błyskawicy przenieście mą duszę odzianą w subtelniejsze ciała, w pełni wyposażoną w zbroję Boga, do Świątyni Archanioła Michała i Wiary nad Banff i Lake Louise lub do wyznaczonego miejsca mojego Świętej Pracy tej nocy. Eskortujcie mnie, nauczajcie, prowadźcie i chrońcie mnie i wszystkich pełniących służbę wraz ze mną, proszę Was, teraz i zawsze, kiedy służymy, aby uwalniać wszelkie życie na ziemi.


wersja angielska (English version) tsl.org


Copyright © by Church Universal and Triumphant Inc., 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.